Ürünler

Ürünler
Ürünler
Ürünler
Ürünler
Ürünler
Ürünler
Ürünler
Ürünler
Ürünler

PALANDÖKEN HAZIR BETON :
Palandöken Hazır Beton ERBESAN markası ile hazır beton üretimi yapmaktadır. ERBESAN Beton TS EN 206 ve TS 13515 standardına uygun her cins ve sınıf hazır betonu üretmenin yanı sıra, müşterilerinin isteğine uygun olarak, laboratuvarında oluşturacağı reçetelerle özel betonlarda üretebilmektedir.
Erbesan beton da kalite hammadde üretim tesislerine ulaştığı an başlar. Gelen  hammaddelerden numune alınarak elek analizi ve özgül ağırlık deney sonuçlarına göre bilgisayar ortamında beton dizaynı yapılır. Üretilen beton, Palandöken A.Ş. Kalite Kontrol Laboratuarı’nda Slump ve Vebe deneylerine tabi tutulup küp ve silindir numuneleri alınarak 7 ve 28 günlük mukavemet değerleri TS EN 206-ı’e göre tespit edilip ilgili firmalara gönderilir.
Erbesan Hazır Beton ; güvenli yapılar için, TS EN 206-1 standartına uygun olarak, saatte 180 m³ üretim kapasiteli beton santrallerinde gerçekleştirilmektedir. Standart C16/20, C20/25, C25/30, C30/37, C35/45 hazır beton ve şap betonu, C30-C40 sınıflarında kendiliğinden yerleşen beton üretimi gibi özel beton üretimleri de yapılmaktadır.

  • - Neden Erbesan Hazır Beton?

             Erbesan Hazır Beton deneyimli kadrosu ile TS-EN 206 hazır beton standartlarında belirtilen tüm beton sınıflarını bilgisayar kontrollü otomatik santralinde üretmektedir. Üretilen beton transmikserler ile şantiyelere taşınarak beton pompaları ile istenilen yere dökülmektedir. Çağımızın yaygın kullanışlı, taşıyıcı yapı malzemesi betonun özellikleri sürekli geliştirilmektedir. Betonun yapıda güvenilir bir biçimde işlevini yerine getirebilmesi için tasarım, üretim, taşıma, yerleştirme ve bakım aşamalarının profesyonelce gerçekleştirilmesi gerekir.

  • - Beton Markası Neden Sorgulanmalı?

            Betonu üreten firmanın tecrübesi ve üretim sürecine olan hakimiyeti betonun kalitesini belirler. Kaliteyi belirleyen bir diğer faktör ise hazırlanan betonun saklanması, şantiyeye nakli ve inşaat alanında uygulanma sürecidir. İstenilen düzeyde beton kalitesinin sağlanması için betonun kalıplara dökülmesi, vibratörlerle sıkıştırılması, donatıyı sarması, kür edilmesi ve beklenilen dayanımı kazanması kaliteli işçilik ve teknik altyapı ile mümkün olabilmektedir.
Betonun yapıda güvenilir bir biçimde işlevini yerine getirebilmesi için tasarım, üretim, taşıma, yerleştirme ve bakım aşamalarının profesyonelce gerçekleştirilmesi gerekir.

  • - Her Beton Aynı Değil midir?

             Beton; çimento, su, kimyasal katkı maddeleri ve agrega adı verilen kum ve benzeri maddelerin uygun oranlarda ve koşullarda bir araya getirilmesiyle meydana gelir. Beton, hazır beton tesislerinde de üretilse; evdeki imkanlarla da yapılıyor olsa genel görünüm itibariyle birbirinin aynıdır. Yani hangi betona bakarsanız bakın gri renkte, yarı akışkan bir sıvı göreceksiniz. Fakat tahmin edebildiğiniz üzere her betonun teknik özellikleri birbirinden farklılık göstermektedir. Her şeyden önce her beton dayanım sınıfına göre birbirinden ayrılmaktadır. C20, C30, C40 şeklinde kodlarla belirtilen bu dayanım sınıfları, uygun teknik özelliklere sahip yapıların inşasında kullanılmaktadır. Yani bırakın evinizdeki betonu, yan yana duran iki binada kullanılan beton bile özellik bakımından birbirinden farklıdır. Bu fark gözle görülemeyeceği gibi, bir kaç malzemeyi ele alıp gelişigüzel karıştırarak da elde edilemez. Kullanılacağı yapının özelliklerine uygun beton, ancak bilgisayar kontrollü laboratuvarlarda detaylı teknolojik işlemler sonucunda üretilebilir.
Telefon 0442 238 33 10
E-mail info@palandokenyatirim.com.tr
Lokasyon Palandöken/ERZURUM