Ürünler

Ürünler
Ürünler
Ürünler
Ürünler
Ürünler
Ürünler
Ürünler
Ürünler
Ürünler
Ürünler
Ürünler
Ürünler
Ürünler

PALANDÖKEN PARKE TAŞI VE BORDÜRLERİ :
Yaşadığınız çevre ile bütünleşen, doğa ile iç içe olmasını seven beton altyapı elemanları olan Palandöken Parke Taşı ve Bordürleri, günümüzde peyzaj mimarisinin ve inşaat sektörünün vazgeçilmez parçalarıdır. Palandöken Parke Taşı ve Bordürlerimiz; son teknolojilere sahip makinelerimizde kuru baskı yöntemiyle üretilmektedir. İçeriğinde iki tabaka vardır. Alt tabakada CEM 1 42,5 R çimento, sıfır slump katkı, maksimum tane boyutu 15 mm olan agrega ve su vardır. Üst tabakada CEM 1 42,5 R çimento, özel üretim katkı, maksimum tane boyutu 2 mm olan mikronize bazalt ve su vardır.

  • - Neden İki Tabakadan Oluşmaktadır?

Parke taşlarımız da iki ana hedefe; dayanım ve estetiğe en iyi şekilde ulaşabilmek için iki tabakadan oluşan bir sistem ile üretim yapılmaktadır.
Alt tabaka; Agregaların elek analiz ve özgül ağırlık deney sonuçlarına göre bilgisayar ortamında uygun beton dizaynı yapılır. En uygun beton dizaynına göre oluşturulan bu tabaka taşıyıcı tabakadır.
Üst tabak; Agregaların elek analiz ve özgül ağırlık deney sonuçlarına göre hazırlanan bu tabaka için yüksek dozajlı çimento ile su çimento oranı 0,25 olarak bilgisayar ortamında uygun beton dizaynı yapılır. Bu tabaka donma-çözünme, durabilite ve estetik içindir. 

  • - Üst tabakada kullanılan malzeme nedir?

Bu malzeme bazalttır, daha doğrusu bazalt kumudur. Üst tabakada estetik görünüş, uzun ömür ve iyi dayanım sağlamak için nitelikli malzemeler kullanılmaktadır. Doğal agregalı ürün tasarımı, bölgemizin jeolojk yapısıyla da uyumlu ve doğada bulunan sertliği yüksek bazalt ve bazaltın renkli doğal çeşitlerinin kullanılmasıyla yapılmaktadır. Bu bazalt malzeme mikronize kırma tesisimizde istenilen ebatlarda kırılarak, üretim sonucunda  doğal taş görünümü kazandırılmaktadır. 

  • - Parke Taşını Neden Tercih Etmeliyiz?

Parke taşları, yaşadığınız çevre ile bütünleşen, doğa ile iç içe olmasını seven beton altyapı elemanlarıdır. Kolay kullanımı uzun ömrü ve az masraflı oluşu, beton parke taşlarını en ekonomik malzeme haline getirmiştir. Altyapı çalışmalarında beton parke taşları, zayiat vermeden sökülerek tekrar kullanılabilir. Bu özellikleri nedeni ile de en ekonomik kaplama elemanıdır.
Uzun yıllar her türlü doğa şartlarına ve ağır yüke dayanan beton parke taşlarının sağlamlığı ve uzun ömrü artık herkes tarafından onaylanmaktadır. Beton parke taşları ve dekoratif taşlar %5 ten daha az bir emiciliğe sahip olduğundan, diğer kaplama malzemelerinden oldukça uzun ömürlüdür. Bu sayede malzemenin ömrüne ve görüntüsüne en çok zarar veren tuzlar ve kimyasal maddelerin zararlı etkileri en aza inmektedir. Ayrıca zemin kaplama malzemelerinin ömrü, yüzey aşınma mukavemetine bağlıdır.
Şekil ve renk çeşitliliği, estetik yönünden diğer alternatif kaplama malzemelerine göre üstünlük sağlar. Beton altyapı elemanlarının inşaat ve peyzaj mimarisindeki uygulama alanları o kadar çeşitlidir ki kullanıcı hayal gücünü kullanarak daha önce bilinen döşeme şekillerinin ve uygulama alanlarının dışında yepyeni uygulamalar yaratabilir.

-   Palandöken Parke Taşlarını Tercih Etmeniz İçin Diğer Nedenler :

* Öncelikle taşlar dayanıklı, darbe direnci ve yük taşıma kabiliyeti yüksektir.
* Kilit sistemi iyidir, iki taş arasında mümkün olan an az boşluk vardır.
* Köşe ve kenar gibi bölgeler için mevcut taşları kırmak yerine, uygun ölçülerde taşlar bulabilirsiniz.
* Farklı renk seçenekleri ile dekoratif zeminler elde edilmesine olanak sağlamalıdır.
* Taşların üst yüzeyi ıslanınca kayganlaşmaz.
* Taşların döşenmesi kolaydır.

* Taşların fiyatı uygundur.


Telefon 0442 238 33 10
E-mail info@palandokenyatirim.com.tr
Lokasyon Palandöken/ERZURUM