Ürünler

Ürünler
Ürünler
Ürünler
Ürünler
Ürünler
Ürünler

‘’ Asfaltın olduğu her yerde hızımız, kalitemiz ile güvenli ve konforlu sürüşün kaynağıyız. ‘’

 

PALANDÖKEN ASFALT :

Şehrimiz giderek artan araç trafiği ile her geçen gün daha fazla asfalt yola ihtiyaç duyulan bir büyük şehirdir. Bu büyük şehrin asfalt ihtiyaçlarına cevap verebilmek için güçlü ve gelişmiş bir teknolojiyle, yüksek kalitede üretime sahip olmanız gerekmektedir.

PALANDÖKEN ASFALT, asfalt gibi yolların en temel hammaddesini ileri teknolojiyle donatılmış tesislerinde, kalite hassasiyeti daima ön planda tutarak üretmektedir. Bölgemizin en büyük plenti (asfalt üretim tesisi) şehrimizin asfalt talebinin önemli bir kısmını karşılamaktadır.

Erzurum’un asfalt ihtiyacının tamamını karşılayabilecek kapasitesi bulunan tesisimiz, saatte 240 ton kapasitesi ile günde 8 saatlik çalışmada 2000 bin ton asfalt üretme potansiyeline sahiptir. Yani 8 saatte üretilen bu asfalt ile 17.000 metrekare bir alanı asfalt ile kaplayabiliriz.

Asfalt plentimize entegre olan Challenger ; E-Mak firmasının patentli buluşu olan %100 yerli kapalı sistem agrega kırma , eleme , besleme sistemidir. Bu sistemde balast agrega, kapalı bir sistem içerisinde tane büyüklüğü ve oranları kontrol edilerek kırılır, elenir, stoklanır ve asfalt plenti ihtiyacına göre tam zamanında kesintisiz olarak beslenir. Bu sistem sonucunda:

⦁ Asfalt kalitesi artmaktadır; Kendisi agregayı kırdığı için agreganın geometrik bozuklukları , agrega beslemesinde yükleyici kullanımı da elemine olur. Challenger’in özelliklerine göre agreganın içerisindeki aşırı nemi büyük oranda ayrıştırır. Piyasadan alınan fakat üretim reçetemize uygun olmayan agregayı yeniden kırıp eleyerek gradasyona tam uyumlu hale getirir. Böylece asfalt plentinde kullanılan uygunsuz agrega yerine modifiye edilmiş, gradasyona uygun, nemi minimize edilmiş agrega ile kaliteli asfalt üretilmiş olur.


⦁ Tasarruf sağlamaktadır; Agregayı kendisi kırdığı için, bu esnada nemli olan agrega kurumaktadır. Böylece yakıttan (doğalgazdan) %50 ye varan oranlarda azalma meydana gelmektedir.


⦁ Doğa dostudur; kırma işlemi kapalı sistemde gerçekleştiği için toz emisyonu açık alanlarda depolamanın yol açtığı kirlenmenin elimine olmasını sağlar. Yine kırma ve eleme sonucu ortaya çıkan mikronize taş tozları, asfalt filtresinde emilerek depolanır. Asfalt üretiminde en çok ihtiyaç duyulan filler malzemesi de havaya uçarak çevreyi kirletmek yerine asfalta bir kaynak sağlar.


⦁ Kırım sonucu temiz malzeme elde edildiği için bitümden de avantaj sağlamaktadır.

Asfalt plentimizin üstün özellikleri sayesinde; art arda gelen kamyonlara aşınma asfaltı, binder asfalt veya bitüm temel malzemeyi yükleyebilmektedir. Yani farklı reçeteleri çok kısa sürede ayarlayarak istenilen asfaltı istenilen an çıkarabilmektedir. Bir kamyonu 8 dakika gibi kısa bir sürede doldurup yolcu edebilmektedir.Telefon 0442 238 33 10
E-mail info@palandokenyatirim.com.tr
Lokasyon Palandöken/ERZURUM